28 października 2017 21:05 | Aktualności

„Nie możemy zrobić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielką miłością.”

Dnia 22.10.2017r. w kościele parafialnym w Przerośli, na obu Mszach św., z okazji odbywającego się I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej oraz rozpoczynającego się tygodnia misyjnego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Przerośli zaprezentowali krótkie przedstawienie o tematyce misyjnej. Mottem przedstawienia były słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Nie możemy zrobić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielką miłością.”  W ten sposób przybliżono problemy, z jakimi borykają się milionowe rzesze ludzi, w tym dzieci mieszkające na różnych kontynentach. Został przypomniany ewangeliczny nakaz Chrystusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”, który należy rozumieć tylko w jeden sposób: nie można pozostawać obojętnym, kiedy tak wielu ludzi nie zna Jezusa, kiedy tak wielu ludzi cierpi z powodu choroby czy głodu.

infor.: B. Buza

Misje...