08 maja 2018 16:23 | Aktualności

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole, jak co roku, uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczysty apel odbył się 30. kwietnia 2018 r. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali montaż słowno - muzyczny „Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna”. Naszych szkolnych artystów - recytatorów i chórzystów - przygotowały Panie: Danuta Dobrzyń oraz Renata Dębowska. Mamy nadzieję, że dzięki tej uroczystości cała społeczność  szkoły miała okazję wsłuchania się we wspaniałe patriotyczne teksty, które zapewne przyczyniły się do przeżycia chwil pełnych wzruszeń,  ale także zmusiły do refleksji.
     W tym uroczystym dniu zostały także ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego „Strofy o ojczyźnie”, zorganizowanego z okazji majowego święta oraz faktu, że w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie poetyckim
Kategoria -klasy młodsze (kl. III- IV SP)
 Angelika Pietruszewska
Magda Rojek
Nikola Pietruszewska
Anna    Wolińska
Emilia Podbielska
      Wyróżnienia:
Diana Rant
Krzysztof Bogdanowicz
Nikola Żołowska
Kategoria –klasy starsze (kl. V- VII SP oraz II-III G)
Klaudia Dębowska
Gabriel Bartłomiej
Zuzanna Kardel
      Wszystkie nagrodzone utwory poetyckie zostały wyeksponowane na holu szkolnym przy pokoju nauczycielskim.
      Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym poetom i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia majowego święta w naszej szkole.

infor.: R. Dębowska

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja