18 czerwca 2018 15:25 | Aktualności

Kółko szachowe

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole odbywały się zajęcia szachowe, na których uczniowie poznawali tajniki tej „królewskiej” gry. W zajęciach prowadzonych przez p. E. Zając uczestniczyło kilkunastu uczniów klas I - IV SP. W drugim okresie roku szkolnego rozegrano wewnętrzny turniej szachowy, który dostarczył uczestnikom wielu emocji. Niejednokrotnie trzeba było przyjąć gorycz porażki lub cieszyć się zwycięstwem.
     Wyniki w kategorii dziewcząt: I miejsce - Lena Atkielska (I SP); II miejsce - Ewa Sienkiewicz (I SP) oraz Oliwia Kwiatkowska (III A SP).
      Wyniki w kategorii chłopców: I miejsce - Krzysztof Bogdanowicz (IIIA SP); II miejsce -Mateusz Chiliński, (IIIA SP); III miejsce - Marek Ratasiewicz (IV SP).
      12 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem dyrektora SP w Przerośli p. S. Małachowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP w Przerośli.

E. Zając

Szachy