20 października 2019 20:02 | Aktualności

Uczniowie mają głos!

Jak co roku zapraszamy uczniów SP do współredagowania szkolnej witryny internetowej. Poniżej publikujemy informacje, przygotowane przez przedstawicielkę samorządu szkolnego - Klaudię Dębowską.

2019/2020- STARTUJEMY!
Rok szkolny zaczął się całkiem niedawno, a już wiele się wydarzyło w życiu naszej szkoły:

Wybory samorządu i opiekuna
      Dnia 9.09.2019 roku odbyły się wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 18 uczniów - członków samorządów klasowych z klas IV –VIII. W wyniku głosowania zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2019/2020 przedstawia się następująco:

Przewodnicząca - Martyna Myszkowska
Zastępca przewodniczącej - Klaudia Dębowska
Sekretarz - Wiktoria Serafin
Skarbnik - Magda Serafin

Tego samego dnia odbyły się też wybory opiekuna samorządu uczniowskiego, do których kandydowało 11 nauczycieli. Głosowanie przeprowadziła komisja w składzie:
Klaudia Dębowska - kl. VII
Wiktoria Serafin - kl. VII
Grzegorz Wróblewski- kl. VI
      Zgodnie z regulaminem wyborczym opiekunem Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Przerośli w roku szkolnym 2019/2020 została p. Renata Dębowska, wychowawczyni klasy VI.

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku nasza szkoła zorganizowała uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie miało miejsce na sali gimnastycznej o godzinie 10.00 dnia 14. października. Społeczności szkolnej towarzyszyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Przerośl – P. Marcin Brzozowski, Przewodniczący Rady Gminy- P. Piotr Dyczewski, Sekretarz Gminy- P. Maria Bogdan, ksiądz proboszcz Janusz Chachulski, prezydium Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele. Apel początkowo miał standardowy przebieg: pani Dyrektor przeczytała fragmenty listów, które napłynęły do nas z okazji tego dnia oraz uhonorowała nagrodami nauczycieli i pracowników oświaty, głos zabrali również goście. Zaskoczeniem dla zebranych było to, iż Wójt Gminy Przerośl, P. Marcin Brzozowski, nagrodził wyróżniających się nauczycieli nagrodami pieniężnymi. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów zarówno klas starszych, jak i młodszych, pod opieką P. Renaty Dębowskiej, ze współpracą z: P. Danutą Dobrzyń, P. Anną Ciszewską, P. Eweliną Pupel i P. Ewą Staniszewską. Młodzież zaprezentowała krótką scenkę, ukazującą trudy życia nauczycielskiego. Całości dopełniły piosenki, życzenia oraz wiersze. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień będzie miło wspominany zarówno przez nauczycieli jak i gości, pracowników oraz uczniów.

Przygotowała z-ca przewodniczącej SU - Klaudia Dębowska