28 października 2019 20:14 | Aktualności

Bezpieczna pomoc rodzicom w gospodarstwie

24.10.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas V i VI z przedstawicielami  Państwowej Inspekcji Pracy - p. Grażyną Ostrowską oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - p. Karolem Rowińskim. Uczniom została przybliżona tematyka bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac w gospodarstwie domowym, pomocy rodzicom i bezpiecznego wykonywania dozwolonych prac w gospodarstwie rolnym. Zebrani uczniowie dowiedzieli się też od prowadzących, jakich prac nie wolno im wykonywać.
      W miesiącach wiosennych zostanie przeprowadzony przez PIP i KRUS konkurs wiedzy na ww. temat. Dodatkowo w ramach działań profilaktycznych w szkole zostanie zorganizowany konkurs plastyczny związany z tematyką spotkania. Koordynatorem tych działań jest p. Sławomir Małachowski - nauczyciel techniki, plastyki  i edukacji dla bezpieczeństwa.

infor.: Sławomir Małachowski

Bezpieczna pomoc w gospodarstwie domowym