04 listopada 2019 20:06 | Aktualności

Pokaz historyczny "Wrzesień 39"

29 października uczniowie klas I-III i IV-VIII uczestniczyli w pokazie historycznym grupy "Rekonstrukto". Była to spotkanie, które wzbudziło duże zainteresowanie uczniów. Opowiedzą o nim uczniowie klasy Va, którzy w oparciu o to wydarzenie napisali swoje pierwsze w życiu (!) sprawozdanie. Publikacja na naszej stronie jest dowodem na to, że świetnie sobie poradzili. Uśmiech

oprac.: A. Małachowska, M. Zając

We wtorek 29 października 2019 roku o godzinie 900  kl. IV-VIII miały spotkanie na sali gimnastycznej z grupą z Lublina „Rekonstrukto”.
      W pierwszej kolejności żołnierze przedstawili się i zadawali pytania na temat II wojny światowej. Następnie wzięli 4 chętne osoby i ubrali je w strój wojenny. Osoby te dostały replikę broni, która była opisywana przez panów. Grupa opowiadała o wyposażeniu plecaków żołnierskich. Mężczyźni pokazali również, jak wkładać maskę gazową i zorganizowali konkurs na czas. Na zakończenie spotkania mogliśmy z bliska zobaczyć i dotknąć replik broni i resztę ekwipunku wojennego.
      Uważam, że było warto uczestniczyć w tym spotkaniu, ponieważ można było dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Patryk kl. Va

We wtorek 29 października 2019 roku do naszej szkoły przyjechała grupa rekonstrukcyjna „Rekonstrukto”.
      Klasy 4-8 udały się na salę gimnastyczną. Przyszliśmy wraz z resztą klas, po czym usiedliśmy na podłodze. Rekonstruktorzy zaczęli opowiadać nam o broni używanej podczas II wojny światowej oraz o bagażu żołnierzy. Następnie ochotnicy uczestniczyli w rekonstrukcji, np. ubierali stroje żołnierzy. Na koniec mogliśmy pooglądać broń.
      Uważam, że ta forma lekcji była bardzo ciekawa i można dzięki temu pogłębić swoją wiedzę.

Ania kl. Va

Pokaz historyczny