04 listopada 2019 19:04 | Aktualności

Dzień Ziemniaka

W dniach 17 i 23 października 2019r. uczniowie oddziałów przedszkolnych wyjechali do Gospodarstwa Agroturystycznego „Miodoborze” w Starych Motulach na Dzień Ziemniaka.
    Dzieci zwiedziły gospodarstwo, gdzie mogły nakarmić i pogłaskać różnorodne ptactwo domowe, króliki, prosięta, owce, kozy, konia czy osiołka. Obejrzały też daniele i świnki wietnamskie. Miały możliwość zobaczyć rozwój kury: jaja czyste, z zarodkiem i przed wykluciem.
      Następnie wszyscy udali się na pole, aby uczestniczyć w wykopkach. Po powrocie dzieci wykonały stworki i ludziki z ziemniaków.
      Na koniec uczestnicy mogli skosztować ziemniaków pieczonych w ognisku. Rodzice przygotowali kiełbaski i słodkości, a gospodarze poczęstowali przedszkolaków ciastkami i herbatką. Na dzieci czekał też plac zabaw.
      Wszyscy w znakomitych humorach wrócili do szkoły.

inf.: E. Mentel,  A. Ciszewska, E. Pupel, E. Staniszewska

Dzień ziemniaka