15 grudnia 2019 18:16 | Aktualności

SZKOLNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Cel coraz bliżej...

Kąciki aktywnej przerwy  - tak roboczo nazwaliśmy inicjatywę, którą kilka tygodni temu podjęli nauczyciele we współpracy z Radą Rodziców. Chcemy pomóc naszym uczniom aktywnie i zdrowo spędzać czas między lekcjami. Planujemy stworzyć ciekawą i atrakcyjną alternatywę dla telefonów komórkowych, które tak bardzo ich pochłaniają i eliminują inne formy aktywności. Kąciki aktywnej przerwy mają być miejscami, w których uczniowie będą mogli pograć w gry planszowe lub logiczne, zagrać w karty, porysować, ułożyć puzzle, poczytać lub w inny aktywny sposób spędzić czas przerw międzylekcyjnych.
     Aby zasilić budżet Rady Rodziców przeznaczony na zorganizowanie w naszej szkole takich miejsc, przeprowadziliśmy wspólnie z rodzicami kiermasz mikołajkowy i bożonarodzeniowy. Ten ostatni nadal trwa! Dzięki kiermaszowi mikołajkowemu całe mnóstwo gier, zabawek, maskotek, puzzli i książeczek otrzymało nowe życie i cieszy dziś nowych właścicieli. Rodzice, którzy przeprowadzili kiermasz, z symbolicznych wpłat uzyskali kwotę 645 zł.
     Na kiermaszu bożonarodzeniowym dzielimy się własną twórczością i pomysłowością. Nauczyciele i rodzice dostarczyli piękne ozdoby i smaczne wypieki. Pierwszy dzień prowadzonego przez rodziców kiermaszu nastraja bardzo pozytywnie, bo wygląda na to, że nasze artykuły przypadły do gustu wielu osobom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie - liczymy na dalszą współpracę.
        Takie inicjatywy, oprócz wymiaru finansowego, mają również wymiar wychowawczy – staramy się pokazać uczniom, że warto być aktywnym, mieć cel i do niego dążyć, a przede wszystkim, że warto, nie oglądając się na innych, dać coś z siebie i to bez pytania o indywidualny zysk czy nagrodę.
     Mamy nadzieję, że podobnie jak w wielu poprzednich przedsięwzięciach, osiągniemy zamierzony cel i skorzystają z tego obecni i przyszli uczniowie naszej szkoły.

A. Małachowska

Kiermasze